dediler ki

Dostlar, Vatandaşlar, Yüce Romalılar! Ben Yıldırım’ı gömmeye değil övmeye geldim :)))

Hayatımda verdiğim ender doğru kararların ilki, eşimle bir aile olmayı istemekse, ikincisi de fotoğraflarımızı Yıldırım’ın çekmesini istemem oldu.. Buna daaa tabii ki, deli gibi düğün fotoğrafçısı araştırması yaparken baktığım bininci sitenin arasında, bir damadın boğazına usturayla müdahale ederkenki aldığı keyif içerikli fotoğrafını gördükten sonra karar verdim.. evet işte duyguların tosardığı an gelmişti… Aradığım tam da buydu, süreci hep beraber kahkahalarla geçirmek :))

Hayatımın en güzel gününün en güzel ayrıntılarını yakalaman bir yana, ben seni yakaladığım için kendimi çok şanslı buluyorum. Bak yine duygularım tosardı sanırım eve gidip düğün videomu seyredeceğimm…

Her türlü nazımı(zı) çektiğin için çok teşekkürler..
Gülay & Ayhan (Bodrum)


Gökdelenlerin değil, 3000 yıllık şehir surlarının yükseldiği Behramkale/Assos’ta, neredeyse 10 yıllık beraberliğimizi resmiyete dökerken, Athena tapınağında güneşin doğuşuna bizimle tanık olduğun için, şampanyamızı beraber patlattığımız için, güneşi beraber batırıp beraber şarkılar söylediğimiz için, yıldızlara beraber hayran kaldığımız için, hoş sohbetin, bitmeyen pozitif enerjin için, bunları deneyimlerken inanılmaz kareler yakaladığın için ve hepsinden öte bize senin gibi şahane bir dost kazandırdığın için sonsuz teşekkürler.

Tanrıların tepesinde, Zeus’un ışık saçan “Yıldırım”ı olarak en özel günümüzü daha özel kıldın. Aşka, dostluğa, güzelliğe hep inanmamız, gökyüzündeki yıldızların çokluğunu hiç unutmamamız dileklerimizle. Teşekkürler Yıldırım.

L’amor che move il sole e l’altre stelle.
The love that moves the sun and the other stars.
Dante Alighieri

Gökçe & Alper (Assos)


Tanımadığınız bir insana güvenmek ve en özel en mutlu karelerinizi onun eline teslim etmek… Dış çekim arayışına başladığımızda fazlaca umutsuzduk.İstediğimiz gibi olmayacak diye korkularımız vardı.
Taa ki ”O’nu ” bulana kadar.
Samimiyeti ve şüphesiz işine olan sevgisiyle o stresli çekim sürecinin su gibi akıp gideceğinden şüpheniz olmasın. “Bitti mi ?” sorusunu sorarken insan üzülüyor. Çünkü elinizde yalnızca güzel fotoğraflar olmuyor; iyi bir dost kazandığınızın da bilincinde oluyorsunuz. Fotoğraflarımıza her baktığımızda “iyiki” dedirttiğin için, her aldığımız güzel tepkide yüzümüzdeki tebessüme sebep olduğun için, işini ne kadar çok sevdiğini bize her an hissettirdiğin ve keyifli bir gün geçirmemize vesile olduğun için sonsuz teşekkürler Yıldırım Danışman…
Gizem & Mustafa Alper (İstanbul)


Fotoğraf bizim için, hayatımızdan bir parçanın görülebilir ilk yüzüdür. Bakarsınız ve o anı tekrar yaşarsınız.. “tekrar yaşamaya değer” en özel günümüzü tekrar yaşattığın, hep bizimle kalacak şahane anıları ölümsüz kıldığın ve asla “mış” gibi yapmak zorunda bırakmadığın için çok teşekkür ederiz. Sabahın yedi buçuğunda başlayıp tüm bir günümüzü olduğu kadar güzel ve doğal görüntülediğin, bu kadar eğlenceli bir arkadaş olduğun için de :))
Ilım & Özer (Antalya)


“We live in Japan and had decided to get married in Bodrum, arriving in Turkey only 1 week before the wedding. We were first impressed with Yildirim’s portfolio on his web site and later his professionalism, creativity and flexible attitude over the phone, email and Skype. We were looking for a talented artist that wouldn’t just take standard and unoriginal wedding shots, but still have something that was tasteful and not too crazy. In the end, our photos were beyond our expectations and we were thrilled with our album. As we suspected during our earlier interactions with him, Yildirim showed flexibility and professionalism throughout the entire wedding day. We would gladly recommend him!

Biz Japonya’da yaşayan bir çiftiz ve Bodrum’a düğünden sadece 1 hafta önce geldik. Önce kendi web sitesinde Yıldırım’ın portfolyo ile etkilendik ve sonradan telefon, e-posta ve Skype üzerinden onun profesyonellik, yaratıcılık ve esnek bir tutumu var olduğunu gördük. Biz basit ve orijinal olmayan düğün çekimi istemiyorduk… tercihimiz daha zevkli ama yine de fazla deli olmayan pozlardı. Sonunda, bizim fotoğraflar beklentilerimizi geçti ve albümüzü bayıldık. Tahmin ettiğimiz gibi, Yıldırım tüm düğün gün boyunca esneklik ve profesyonellik gösterdi. Biz memnuniyetle Yıldırım’ı tavsiye ederiz!”
Ashleigh & Kerem (Japonya)


Yıldırım Danışman! normal bir stüdyo veya dış mekan çekimine gitsen çekimi yapanın ismini cismini bir zaman sonra bir daha asla hatırlamazsın. ama sen bizim için bu fotoğraflarla birlikte hep anılacaksın, bilmiş ol. sadece ortaya koyduğu iş ile insana kendini bu derece sevdirip saygı duyulası bir şahsiyete bürünen birine hayatımda belki bir iki defa rastladım. sağol. emeğine sağlık. çok memnun olduk 🙂
Onur & Fulya (İzmir)


It must not be too common that the first comment that friends and relatives make during a post-wedding brunch immediately after sharing some words of wisdom on curing hang-over is what a great job the photographer did and asking if he were a friend of ours. This comment from our friends and relatives very much capture our experience with Yıldırım. We felt that wedding photography is at least as much about the outcome, i.e. the photographs themselves, as it is about the process. From our very first contact via email and skype to discussing our style preferences with Yıldırım, it was very pleasant and easy to work with him. During the two days of the wedding (ours was a destination wedding in Assos), Yıldırım somehow managed to be everywhere yet was never in anyone’s face and never interrupted the flow of the moment or our emotions. And on top of such a pleasant and friendly experience, we had some amazing photos capturing the wonderful moments and feelings of our time with our families and closest friends. We highly recommend Yıldırım and are happy to talk about any questions you might have.
Ozsel & Dan (ABD)


“Biz Avusturalya’da yaşıyoruz, ve Türkiye’de evlenmeye karar verdiğimizde bu kadar uzaktan iyi bir fotoğrafçıyı bulmanın çok zor olacağını düşünmüştük. Ancak Yıldırım’ın web sitesini gördüğümüzde tam istediğimiz gibi bir fotoğrafçı bulduğumuzu hissettik.
Eğlenceli, doğal pozları anında ve güzel yakalayan fotoğraflar istiyorduk ve Yıldırım tam istediğimiz gibi o anları yakalamayı çok iyi başardı. Düğünden ancak bir hafta önce Türkiye’ye varabildiğimiz için önce skype ile görüştük ve iletilerle iletişim kurduk.
Yıldırım’la herşeyi ayarlamak kolay ve rahat oldu. Sempatik ve doğal kişiliğiyle bizimle çok güzel iletişim kurdu, profesyonel bir çalışma sergiledi ve fotoğrafların çekim süreci içinde çok eğlendik.

Fotoğraflarımıza bayılıyoruz! Yıldırım’la fotoğrafçımız olarak hiç düşünmeden, mutlulukla tekrar çalışırız.”

“We live in Australia, and when we decided to get married in Turkiye we were worried that it would be very difficult to find and organise a good photographer from such a distance. But the moment we came across Yildirim’s website we knew we had found the photographer for us. We wanted fun, and spontaneous photos and his pictures captured the moment perfectly! He was amazing to deal with too. We corresponded via Skype and email as we were only arriving in Turkiye 1 week before the wedding. Everything was smooth sailing and we are beyond happy with our beautiful photos. I would book Yildirim again in a heartbeat.”
Aslı & Scotty (Sidney)


Gizem’in blogundan:
“Bu harika fotoğraflara Yıldırım Danışman sayesinde sahip olduk. Bizi kırmayıp geldi ve gün boyunca durmadan çalışarak çok güzel bir iş çıkardı. Çok rahat ve eğlenceli biri olduğu için de hem çekimler çok doğal oldu, hem de biz ve tüm ailemiz onu tanımaktan çok mutlu olduk.”
Gizem & Barış (İstanbul)


We are very fortunate to have worked with Yildirim as our photographer.

The photoshoot was not only professional and friendly in style, it was also fun! Yildirim listened to our expectations and wishes and he also proposed interesting ideas and locations.

Yildirim made us feel relaxed so that we were able to achieve natural poses and natural emotions. This fact comes through in the photos and made the result far better than we expected, so that we have images to cherish and look back on throughout our future marriage.

Most notable from the photos is the fact that Yildirim is an artist, and for him photos are art. The compositions are all well balanced, the perspectives he shot from are often unique and interesting and his understanding of lighting and color is faultless. You can clearly see in his photos that he is painting with light, but what may not be obvious is that he is able to catch the moment and propose spontaneous ideas based on his unique and magical way of viewing of the world.

We gladly recommend Yildirim to anyone looking for outstanding photos.
Elvan & David (Norveç)


İnsanların evlenirken çektirdikleri fotoğraflar onların bir parçası olmadığı sürece duvarda gelinlik ve damatlık sergilemekten başka hiç birşeye yaramıyor… Bu adam her birinin hikayelerini bir kareye sığdırabilen bir sihirbaz… güzel bir göz ile güzel hikayelerin birleştiği kareler…eline sağlık Yıldırım…
Asli Nazli


Sevgili Yıldırım,
Dün düğün fotoğrafları cd’sini 3kere-5kere izledim, izlemeye doyamıyorum. Çok doğal, renkler,fonlar süper olmuş. Ellerine, emeğine sağlık. Bir fotoğrafçıdan öte, arkadaşımız gibiydin bütün gün boyunca, babam “kimdi o uzun saçlı arkadaşınız, kendini parçaladı, çocukcağız yere yatarak fotoğraflar çekti. :))” diye pek bir sevdi seni.

Her şey için tekrar tekrar teşekkürler..

Evlenmeyi düşünen ya da evlenecek olan arkadaşları olan var mı buralarda ????
Varsa hiç düşünmeyin, üzülmeyin, anılarınızı an an saklatacak biri var. o birrrr YILDIRIM DANIŞMANNNNN, iftiharla sunarız… :))))
Bihter Neziroglu (İzmir)


Sevgili Yıldırım, seni ve yaptığın işi yaşadığımız güzel anları ölümsüzleştiren bir fotoğrafçı olarak anlatmak çok basit olacak sanırım. Herşeyden önemlisi fotoğraflar hayatımızda yaşamdan görüntüler olsa bile, göstermiş olduğun ilgi, samimiyet, özveri ve karakterin yaşamımızdaki görüntülerden daha çok aklımızda kalacak. Hayatımın en önemli gününde çektiğin o fevkalade fotoğraflardan çok senin gösterdiğin arkadş canlısı insanlığın aklımda kalacaktır ki bu unutulmaz.

Fotoğraflara bakar geçerim ama arkadaşım Yıldırıma bakarım onu geçemem saygıyla selam dururum. Herşey için teşekkürler Yıldırımcım benim için Fotoğrafçıdan ötesin…

Güzel anılarınızı karelere dökmekten öte farklı bir şeyler isteyenler için YILDIRIM DANIŞMANLIĞI tek geçerim ve hiç düşünmeyin onun sımsıkı arkadaşlığına bırakın kendinizi derim. hep böyle kal Yıldırım… :)))
Ümit Ürün (İzmir)


En güzel günümüzü kareleyen bu değerli insana ne kadar teşekkür etsek azdır.. Yıldırım sayesinde inanılmaz güzel düğün fotoğraflarımız ve iki harika dostumuz (Yıldırım&İlke) oldu 🙂 Ellerine ve emeğine sağlık.. Darısı başınıza yıldırımcım 🙂
Sevgi & Çetin (Kırklareli)


Her seyrettiğim de tekrar tekrar beğenmekten yorulmayacak kadar güzel çekimlerin için çok kısa sürede akla gelemeyecek olumsuzluklara rağmen az ama öz fotoğraflarla o anlarımızı ölümsüzleştirdiğin için çok teşekkür ederim Yıldırım. O güzel fotoğraflara, espirilerine cana yakınlığına ve arkadaşlığına sonsuz teşekkürler…..( Bana hangi güne geri dönmek istediği sorsalar şuanda aklıma ilk gelen düğün günü fotoğraf çekimi anına tekrar dönmek sabahın köründen hatta 2 gün 3 gün önceden çekimlere başlamak isterdim. kimbilir 3-4 saatte bu kadar güzel fotoğraflar çıktığına göre 2-3 gün sürse ne anlar yakalardık ömür boyu gülümsetecek)….
Özgen & Murat (Denizli)